Hírek
2020. Április 05. 08:11, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Virtuális kirándulásra biztatnak a természetjárók

A Magyar Természetjáró Szövetség is azt kéri, hogy a koronavírus-járvány idején mindenki maradjon otthon, és csak virtuálisan kiránduljon, online induljon a természetbe.
Mártonné Máthé Kinga, a szövetség marketingkommunikációs igazgatója szombaton az M1 csatornán elmondta, honlapjukon - szinte minden részletre kiterjedően - előre meg lehet tervezni a túrákat, amelyeket később, a járvány lecsengése után teljesíthetnek a kirándulók.
A megtervezett túraútvonalakat el lehet menteni, és okostelefon segítségével végigjárni, amikor eljön az ideje.
Hozzátette, nagyon sokan töltötték már le az applikációjukat, amelyen tervezni is lehet.
A túrázókon kívül akár tanárok is használhatják a Turista Magazin videóit, cikkeit, amelyeket online megosztanak - mondta Mártonné Máthé Kinga.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: új repülésfejlesztési központot hoz létre Magyarországon a Gripeneket gyártó Saab-csoport
2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport
A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.
2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség
Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok