Hírek
2016. Augusztus 08. 09:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Törvény védheti Magyarországot az uniós betelepítési kvótától
Ha a kvótareferendum érvényes lesz és a nemek győznek, úgy törvény akadályozza majd meg, hogy az unió olyanokat erőszakoljon Magyarországra, akiket hazánk nem akar befogadni. A jogszabály legalább három évig életben lesz
– mondta a Magyar Idők 2016. augusztus 8-i, hétfői számában megjelent interjúban Völner Pál.
Az igazságügyi tárca parlamenti államtitkára a lapnak hangsúlyozta: a kormány álláspontja egyértelmű a kérdésben, a kabinet felfogása szerint a kényszerbetelepítés sérti hazánk érdekeit.
Mint elmondta, a kormány tagjai, a miniszterek és mellettük az államtitkárok is részt vesznek majd a kampányban. "A legfontosabb teendő az lesz, hogy közérthetően elmagyarázzuk a választóknak, miért van szükség a referendumra és mi a tétje a népszavazásnak".
Felidézte, hogy a kabinet kezdettől ugyanazt vallja a migráció ügyében. Az a legfontosabb, hogy a magyarok dönthessék el, kik telepedhetnek le Magyarországon. "A baloldal politikusai ehhez képest hezitálnak: legszívesebben az igen, vagyis a korlátlan kényszerbetelepítés mellett kardoskodnának, de a különféle incidensek, a terrorcselekmények és a külföldi kedvezőtlen események miatt ezt nem merik megtenni" – hangsúlyozta.
Mint mondta, régen Moszkvához igazodtak, most Brüsszelhez simulnának, de felismerték, hogy a külföld kritika nélküli követésére, a multinacionális cégek kiszolgálására és ezzel a nemzeti érdek háttérbe szorítására a hazai választók egyre kevésbé fogékonyak. Az utóbbi hetekben a Jobbik is kimutatta valódi szándékait, azt, hogy a kvótaügyet is egyszerű politikai haszonszerzésre használná fel – tette hozzá Völner Pál.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a kormány a kvótanépszavazást nem Európa ellen, hanem Európáért kezdeményezte és semmilyen lényeges érv nem szól Magyarország kilépése mellett az unióból. Véleménye szerint Magyarország a közösség tagjaként kerülhet közelebb céljaihoz.
Mint mondta, aki az október 2-i népszavazáson igennel válaszol, az úgy foglal állást, hogy hazánk területére bármikor irányíthat bármilyen és bármennyi külföldi személyt az unió. Aki viszont nemmel szavaz, az azt rögzíti: Magyarországra csak a magyar állam, a magyar hatóságok engedélyével és a hazai előírások betartása mellett jöhet be bárki.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 23. 08:23, szombat | Belföld
Mávinform: helyreállították a pénteken leszakadt felsővezetéket Kelenföldön
Valamennyi vágányt átadtak a vonatforgalom részére Budapesten, a kelenföldi állomáson, miután szombaton hajnalban befejezték a pénteken leszakadt felsővezeték végleges helyreállítását
2024. November 23. 08:22, szombat | Belföld
Orbán Viktor: december 12-én szavazhatják meg Románia és Bulgária schengeni csatlakozását
Az Európai Unió tagállamainak belügyminiszterei december 12-én szavaznak Brüsszelben arról a magyar előterjesztésről, amely Románia és Bulgária schengeni csatlakozásáról szól -
2024. November 23. 08:20, szombat | Belföld
Kövér László: lehetőséget kell adni a tehetség és a szorgalom kibontakozásának
Fontos, hogy lehetőséget adjunk a gyerekekben meglévő tehetség és szorgalom kibontakozásának, az ösztöndíjrendszer pedig biztonságot ad tanulmányaikhoz –