Hírek
2013. Április 21. 17:06, vasárnap |
Helyi
Forrás: saját forrás
Szemetet szedtek a szilsárkányiak a Föld Napja alkalmából

Összefogtak a lakóhelyük tisztaságáért.
Szilsárkányt a hatalmas átmenő forgalom nem csak a balesetveszély és a zaj- valamint levegőszennyezés miatt terheli. A 86-os főút forgalma folyamatosan nehezíti a falu életét. Haladva a kocsisorban magunk is sokszor tapasztalhatjuk, hogy felelőtlen közlekedők az útközben elfogyasztott étel vagy ital üvegét, dobozát és egyéb csomagolóanyagát egyszerűen kihajítják az ablakon. Ezzel nem kizárólag esztétikai problémát okoznak, hiszen rendkívül lehangoló az út mentén eldobott szemét látványa, hanem a környezetet is károsítják.
Végre tényleg megérkezett a tavasz, és néhány szilsárkányi úgy gondolta, hogy felveszi a harcot a környezetszennyezők ellen, és a Föld Napja alkalmából összeszedték a szemetet a forgalmas főút mellett.
Reméljük, ezzel az akcióval nem csak átmenetileg lesz tisztább a környék, hanem a közlekedő autósok kétszer is meggondolják, hogy kidobják-e a szemetet a kocsi ablakán, ha az út mentén rendezett környezetet látnak.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 16:00, péntek | Helyi
Az első negyedévben 93 lakástűz volt a megyénkben
Ezekben a tüzekben 2 ember életét veszítette, 9-en pedig megsérültek.
2025. Április 18. 13:00, péntek | Helyi
A közösségi média, influenszerek, ismert sportolók is segítenek
Évértékelőt tartott a Közlekedési Balesetmegelőzési Bizottság
2025. Április 18. 11:10, péntek | Helyi
A Rábaközben szigorú szabályokat vezettek be a száj- és körömfájás járvány megfékezésére
Nagy fenyegetést jelent az agresszívan terjeszkedő járvány.
2025. Április 18. 10:35, péntek | Helyi
Rábapordányt is elérte a száj-és körömfájás járvány
Bóna Szabolcs, a Rábapordányi Mezőgazdasági Zrt igazgatóságának elnöke nyilatkozata.