Hírek
2014. Július 10. 09:47, csütörtök |
Helyi
Forrás: NAV Nyugat-dunántúli Regionális Adó Főigazgatósága
Nyári adóellenőrzések Nyugat-Dunántúlon is

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal megkezdte nyári, országos ellenőrzés sorozatát.
A NAV kiemelt figyelmet fordít a strandokra, a nagyobb rendezvényekre és a fesztiválokra, valamint a nyári szezonális termékeket árusítókra és szolgáltatókra is. Cél a visszaélések kiszűrése, a fekete foglalkoztatás, az illegális árusítás, a bevételek eltitkolásának feltárása. A nyári ellenőrzési akció augusztus 29-ig tart.
Idén nyáron is a számla- és nyugtaadást, az árucikkek eredetét, a jövedéki termékek forgalmazását, a foglalkoztatás szabályszerűségét, valamint az online pénztárgépek használatát ellenőrzik a revizorok és a pénzügyőrök.
Elsősorban a forgalmas kereskedelmi egységek és vendéglátóhelyek, valamint a vásárok és piacok területén, illetve a fesztiválok (szombathelyi Savaria Történelmi Karnevál, Győri Bornapok stb.) kitelepülő árusai, szolgáltatói, a kerékpárkölcsönzők és szervizek, a gépjármű-kölcsönzők, a zöldség- és gyümölcskereskedők, a taxisok, a mozgóárusok, a fagylaltozók, a szépségszalonok és az interneten kereskedők számíthatnak ellenőrzésre. A revizorok horgásztavaknál, nyári táborokban, állatvásárokon, sportszolgáltatóknál és városnéző túrákon is ellenőrizni fogják a szabályok betartását.
A múlt nyáron a Nyugat-dunántúli régió valamennyi nagyobb településén megjelentek az adóellenőrök, sokszor a társhatóságokkal együtt, és több mint félezer esetben nézték meg, hogy a vállalkozók bejelentették-e alkalmazottaikat, adnak-e nyugtát, illetve tudják-e igazolni árukészletük eredetét. A nyári hónapokban végzett vizsgálatok csaknem egyharmadánál tártak fel szabálytalanságot, a kiszabott mulasztási bírság összege megközelítette a 30 millió forintot.
A korábbi évek tapasztalata az, hogy a nagyobb rendezvényekhez kapcsolódó akciók és a munkaidőn túli ellenőrzések több hiányosságot tárnak fel, illetve, hogy a szezonális termékeket árusítók gyakrabban vétenek hibát. A mulasztások aránya az 50 százalékot is megközelíti.
A rendszeres és akciószerű ellenőrzések fő célja továbbra is a közteherviselés szélesítése, a szándékos adóelkerülés feltárása, ezáltal az alkalmazottak, a vásárlók és a tisztességes adózók védelme, az önkéntes jogkövetés elősegítése.
NAV Nyugat-dunántúli Regionális Adó Főigazgatósága
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 13:00, kedd | Helyi
A múlt héten 59 eseményhez vonultak a hivatásos tűzoltó egységek a megyében
A 14. héten történt.
2025. Április 08. 09:00, kedd | Helyi
A gyorshajtás még mindig vezető baleseti ok
Egy hétig fókuszban a gyorshajtók.
2025. Április 07. 15:45, hétfő | Helyi
Undorító állapotok, vezetési káosz a száj- és körömfájás járvány kapcsán
Hegyeshalomnál bugyognak a sebtében elföldelt tetemek, Jánossomorján tiltakoznak az ellen, hogy az ottani hulladéklerakóra elhullott tetemeket helyezzenek el.