Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2011. Április 13. 14:12, szerda | Helyi
Forrás: Kapuvári Tűzoltóparancsnokság

Mozgalmas napjuk volt a kapuvári tűzoltóknak

Mozgalmas napjuk volt a kapuvári tűzoltóknak

2011 április 12-én sorban érkeztek a riasztások a Kapuvári Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság ügyeletére. Több esethez megyei és megyén kívüli eszközöket és segítséget is igénybe kellett venni.

 

2011 április 12-én 16.08 perckor jelzés érkezett a tűzoltóság ügyeletére, miszerint a kapuvári kórház udvarában egy fenyőfa kettétört, és az autók közé zuhant. Az kapuvári egység a helyszínre egy szerrel vonult. Kiérkezés után motoros láncfűrész segítségével eltávolította a fát.

16.30-kor újabb jelzés érkezett, miszerint Beled Rába sor 38 szám alatt lévő Malom tetőszerkezete égett. Az egység a kórházból a munkálatok befejeztével 16.35 perckor megkezdte a vonulást a helyszínre. Egyidőben riasztva lettek: Kapuvár-vízszállító, Csorna 1-es , Sárvár-1-es, Sárvár-létra egységei is. A kiérkezéskor a malom tetőszerkezete 60 m²-en égett. Áramtalanítás után 2db sugárral megkezdték a tűz oltását. A tetőszerkezet sérült része kéziszerszámokkal bontásra került.

   17.51 perckor kapott jelzést a Kapuvári egység a Kapuvári Városházához, ahol cserepek lógtak a tetőről. Sopron-2-es ment a helyszínre, és a padlástéren keresztül kéziszerszámokkal eltávolította azokat.

18.49-kor újabb jelzés futott be az ügyeletre: a 8611-es út Mihályi Beled között fa dőlt az útra. Kapuvár –vízszállító vonult a jelzett helyre, ahol motoros láncfűrész segítségével megszüntették az akadályt.

19.22-kor érkezett az újabb riasztás hogy a kapuvári templomról betongömb zuhant a járdára. A felszámolásban a kapuvári tűzoltók a győri kosaras jármű segítségével még 2 db veszélyesen instabil kőgolyót eltávolítottak, a többi stabilan állt.

A beavatkozás megkezdésétől félpályás útzár volt érvényben. 

A munkálatok befejeztével 21.33-kor az egységek beindultak állomáshelyükre.

Címkék: kapuvár, tűzoltók

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 18. 16:00, péntek | Helyi

Az első negyedévben 93 lakástűz volt a megyénkben

Ezekben a tüzekben 2 ember életét veszítette, 9-en pedig megsérültek.

2025. Április 18. 13:00, péntek | Helyi

A közösségi média, influenszerek, ismert sportolók is segítenek

Évértékelőt tartott a Közlekedési Balesetmegelőzési Bizottság

2025. Április 18. 11:10, péntek | Helyi

A Rábaközben szigorú szabályokat vezettek be a száj- és körömfájás járvány megfékezésére

Nagy fenyegetést jelent az agresszívan terjeszkedő járvány.

2025. Április 18. 10:35, péntek | Helyi

Rábapordányt is elérte a száj-és körömfájás járvány

Bóna Szabolcs, a Rábapordányi Mezőgazdasági Zrt igazgatóságának elnöke nyilatkozata.