Városlista
2025. április 16, szerda - Csongor

Hírek

2019. Április 10. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Lefagyasztott kutyatetemeket találtak egy férfi házában Zalakomárban

Lefagyasztott kutyatetemeket találtak egy férfi házában Zalakomárban

Állatkínzás megalapozott gyanúja miatt indult eljárás egy német állampolgár ellen, a férfi zalakomári házában hét lefagyasztott kutyatetemet találtak - közölte a Zala megyei rendőrség szóvivője kedden az MTI-vel.

Sznopek Veronika a delzalapress.hu információját megerősítve elmondta: a nagykanizsai rendőrök a múlt héten egy zalakomári házban hét, feltehetően német dog fajtájú kutya lefagyasztott tetemére bukkantak, továbbá egy élő német dogot is találtak.

A házban élő 45 éves német férfi a kutyákat összezsúfolva, rossz higiéniai körülmények között tartotta, ezért a rendőrök állatkínzás megalapozott gyanúja miatt indítottak vizsgálatot, a férfi szabadlábon védekezhet - közölte a szóvivő.

A hírportál az Állatvédelmi Járőrszolgálat Zala Facebook-oldalára feltett információ alapján azt írta: az élő kutyát az állatvédők magukhoz vették, de azt feltételezik, hogy zoofília - vagyis állatokkal folytatott szexuális kapcsolat - történhetett. A szóvivő az MTI-nek erre vonatkozóan azt mondta: a rendőrök a helyszínen zoofíliára utaló nyomokat nem találtak, azt pedig még vizsgálják, hogyan pusztultak el az állatok, illetve miért fagyasztotta le őket a férfi.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok

2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld

Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ

Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra

2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban