Hírek
2012. Február 17. 13:34, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI/HírtTv
Küldik a levelet – „Magyarország készen áll”

Pénteken küldi el válaszát a kormány az Európai Bizottság magyar törvényeket érintő kifogásaira – mondta el a miniszterelnök szóvivője az InfoRádióban.
A kormány pénteken küldi el válaszát az Európai Bizottság magyar törvényeket érintő kifogásaira. Szijjártó Péter az InfoRádiónak adott interjújában azt mondta: a magyar parlament a testület által kifogásolt valamennyi pontban az európai jogrenddel harmonizáló döntéseket hozott. A miniszterelnök szóvivője hangsúlyozta: a levélben változtatási javaslatok is szerepelnek. Az IMF-megállapodásról szólva megismételte: Magyarország készen áll a tárgyalások megkezdésére és gyors lezárására.
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Kossuth rádióban hangsúlyozta, hogy a jogszabály-módosítási szövegeket rögzítő levél „semmilyen újdonságot nem tartalmaz”, és „egy aránylag egyszerűnek mondható tárgyalássorozat előtt állunk”. Közben megszavazta az Európai Parlament a Magyarországot elítélő baloldali határozattervezetet.
„A válasz értékelése sürgős”
Egyelőre nem kapta meg az Európai Bizottság azt a válaszlevelet, amelyben a magyar kormány az uniós végrehajtó intézmény által egy hónappal ezelőtt indított kötelezettségszegési eljárásokra reagál – közölte a bizottság péntek déli sajtótájékoztatóján Pia Ahrenkilde Hansen, a bizottsági elnök szóvivője. Hozzátette azonban: remélhető, hogy a magyar válasz még a nap folyamán megérkezik. A válasz értékelése sürgős, elsőbbséget élvező feladat lesz Brüsszelben – tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.
2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról
Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt
A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot