Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2016. December 25. 08:48, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Jézus békét teremt Isten és az emberiség között

Jézus békét teremt Isten és az emberiség között

Jézus a közvetítő, ő teremt békét Isten és a tévútra sodródó emberiség között - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek szenteste a budapesti Szent István-bazilikában.

A zsúfolásig telt székesegyházban Erdő Péter arról beszélt: ma, amikor a Közel-Keleten nem tudnak elhallgatni a fegyverek, és amikor karácsonyra készülő ártatlan emberek sokaságát gyilkolják Európában is, a "szívünkben" kell megtalálni a békét.

A béke felbukkan a karácsonyfa alatt, a családok asztalánál, de még a kórházban, vagy a magányos és idős emberek otthonában is, ha gyertyát gyújtanak és ránéznek a betlehemi képre - mondta.

"Ha ezt a békét meg tudjuk őrizni" az ünnep elmúltával is, "ha merünk kedvesek lenni azokkal is, akik ezt talán meg sem érdemlik", akkor "a bűn és a nyomorúság minden akadályával szemben" "rajtunk keresztül is Isten legyőzhetetlen szeretete és békéje árad szét a világban" - fogalmazott homíliájában a bíboros.

Erdő Péter szólt arról is, hogy Jézus "nagyszerűségének felismerése rendet teremt" az ember életében. "Ha rádöbbenünk, hogy ő az a végtelen erő, akinek mindent köszönhetünk, akkor felemeljük a fejünket, és elindulunk sugárzó fényességének nyomában. Akkor elárad bennünk és körülöttünk az igazi béke, az Istentől származó, valódi rend nyugalma" - mutatott rá.

A betlehemi gyermek jászolánál lehet igazán megismerni "Isten fönségét, amely a szegénységet vállalta, Isten örök Igéjét, amely csecsemőként született közénk, Isten bölcsességét, amely túláradó szeretetből egyszerű alakot öltött".

"Mert Isten bölcsessége Jézus keresztjének látszólagos ostobasága által győzött a világon, és így nyitotta meg számunkra az utat az isteni élet gazdagsága felé. Ezért örülünk Jézus születésének" - tette hozzá Erdő Péter.

Címkék: Jézus, karácsony, mise

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld

Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.

2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld

Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség

Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok