Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2018. Július 14. 10:34, szombat | Belföld
Forrás: mti

Eszméletlen összeggel tartozik egy sümegi férgi az adóhatóságnak

Eszméletlen összeggel tartozik egy sümegi férgi az adóhatóságnak

Összesen 2,519 milliárd forinttal tartozik a sümegi Temesvári Zoltán a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak.

A NAV 73 adózónál állapított meg jelentős összegű adóhiányt a második negyedévben, a lista élén június végén egy sümegi magánszemély, Temesvári Zoltán állt 2,519 milliárd forint tartozással, amiből 831 millió forint adóhiány, 1,688 milliárd forint pedig bírság volt.

A NAV negyedévente teszi közzé honlapján azok listáját, akiknél az előző negyedévben jogerőre emelkedett határozatában magánszemélyeknél 10 millió, más adózóknál 100 millió forintot meghaladó adóhiányt állapított meg. A második negyedévben 73 adózónál tártak fel nagy összegű adóhiányt, közülük 32 társaság, 41 pedig magánszemély.

A második legnagyobb adós címet - a jogkövetkezményeket is beleértve - ugyancsak egy magánszemély, Dombóvári Gábor érdemelte ki, aki nem rendelkezik magyarországi lakcímmel, 1,557 milliárd forintos tartozásából 504 millió forint adóhiány, 1,053 milliárd forint bírság.

A harmadik legnagyobb adós is magánszemély, a budapesti illetőségű Janicki Károlytól 1,517 milliárd forintot követel a NAV, ami úgy "jött össze", hogy az 500 millió forint adóhiányt 1,017 milliárd forint bírsággal fejelték meg.

Egymilliárd forint feletti összeget, 1,285 milliárd forintot követel az adóhatóság egy társaságtól is, a budapesti székhelyű Aurum Real Security Kft.-től, amiből 427 millió forint az adóhiány, amihez 858 millió forint jogkövetkezmény társul.

A jogkövetkezménnyel együtt 500 millió forintnál nagyobb összegel - a már ismertetett eseteket is beleértve - 12 adózó tartozik a NAV-nak, közülük 5 magánszemély.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!