Városlista
2025. április 15, kedd - Tas, Anasztázia

Hírek

2020. November 24. 18:05, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: ksh.hu

Csütörtökön zárul a KSH népszámlálási kérdőívtesztje

Csütörtökön zárul a KSH népszámlálási kérdőívtesztje

November 26-án, csütörtökön zárul a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által indított, a jövő évi nép- és lakásszámlálás kérdőívének szakmai előkészítését támogató online kérdőívteszt.

A hivatal keddi közleménye szerint az országos reprezentatív felmérés egyebek mellett a népszámlálási kérdőív kitöltésének átlagos idejét, a kérdések értelmezhetőségét vizsgálja, illetve információt szolgáltat a KSH-nak arról is, hogy milyen digitális eszközöket használnak a válaszadók a kitöltés során.

A kérdőívtesztelésen való részvételre országszerte 156 település mintegy 6000, matematikai-statisztikai módszerekkel véletlenszerűen kiválasztott háztartása kapott felkérő levelet, de a KSH számít a népszámlálás iránt érdeklődő önkéntes válaszadókra is. A www.nepszamlalas2021.hu oldalra kattintva, a kitöltéshez szükséges belépési kód igénylése után bárki könnyen, átlagosan 30 perc alatt kitöltheti a kérdőívet - jelezte a statisztikai hivatal.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld

Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon

Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.

2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld

Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben

Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.

2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld

OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását

Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.

2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld

Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni

A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.