Városlista
2025. április 19, szombat - Emma

Hírek

2013. Február 28. 18:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőrfőkapitányság

Benzinkútra és egy vállalkozás telephelyére is betörtek Jánossomorján

Benzinkútra és egy vállalkozás telephelyére is betörtek Jánossomorján

Szlovákok és helybeliek is fosztogattak. (A fotó illusztráció)

24 órán belül rendőrkézre kerültek azok a szlovák állampolgárok, akik a gyanú szerint egy jánossomorjai benzinkútra törtek be, majd onnan dohányáruval távoztak.

Egy jánossomorjai benzinkút shopjába törtek be ismeretlenek a minap hajnalban. A helyiség üvegajtaját betörték és dohányárut vittek el, mintegy kétszázezer forint értékben.A helyszínre kiérkező körzeti megbízottaknak feltűnt a benzinkút közelében parkoló külföldi rendszámú személygépkocsi. A gyors rendőri reakció eredményt hozott.A nyomozók 24 óra elteltével állították elő a Jánossomorján élő és lopással gyanúsítható négy szlovák állampolgárt.
Időközben az is kiderült róluk, hogy közülük ketten voltak, akik már két héttel korábban is betörtek a töltőállomásra, ahonnan akkor is dohányáruval távoztak.
A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság betöréses lopás gyanúja miatt indított büntetőeljárásban vizsgálja azt is, hogy a négy gyanúsított a bűncselekményben milyen szerepet töltött be.

X X X X

Szintén a jánossomorjai körzeti megbízott kapott riasztást arról, hogy egy helyi vállalkozó telephelyére ment be ismeretlen elkövető a minap.A tulajdonos Bosch gyorsvágójának és egyik hegesztője tekercseinek eltűnését az esti órákban vette észre.A rendőrök adatgyűjtése gyors eredményt hozott. A bűncselekmény észlelésétől számított két órán belül már kopogtattak a 25 éves gyanúsított lakásán. A férfi vallomásában először ellentmondásokba keveredett, de aztán mindent töredelmesen bevallott a járőröknek. A gyorsvágót egyik falubelijének kínálta eladásra, melyet a férfi lakásán a rendőrök lefoglaltak.

A tekercsek nem lettek meg, mivel azokat a gyanúsított egy mosonmagyaróvári színesfém kereskedésben értékesítette még aznap.A férfi 24 éves bűntársa ugyancsak rendőrkézre került. Őt másnap fogták el a mosonmagyaróvári nyomozók.
A két jánossomorjai férfival szemben lopás megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 18. 16:00, péntek | Helyi

Az első negyedévben 93 lakástűz volt a megyénkben

Ezekben a tüzekben 2 ember életét veszítette, 9-en pedig megsérültek.

2025. Április 18. 13:00, péntek | Helyi

A közösségi média, influenszerek, ismert sportolók is segítenek

Évértékelőt tartott a Közlekedési Balesetmegelőzési Bizottság

2025. Április 18. 11:10, péntek | Helyi

A Rábaközben szigorú szabályokat vezettek be a száj- és körömfájás járvány megfékezésére

Nagy fenyegetést jelent az agresszívan terjeszkedő járvány.

2025. Április 18. 10:35, péntek | Helyi

Rábapordányt is elérte a száj-és körömfájás járvány

Bóna Szabolcs, a Rábapordányi Mezőgazdasági Zrt igazgatóságának elnöke nyilatkozata.