Hírek
2023. Január 12. 16:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság
Belednél az M86-os autóúton ütött el egy autó egy kutyát
A megye közútjain két vadon élő állatot és egy kutyát ütöttek el az elmúlt 24 órában.
A rendőrség a vadbalesetek megelőzésére hívja fel a közlekedők figyelmét.
Egy 39 éves sokorópátkai férfi közlekedett személygépkocsijával a 8309-es számú úton Sokorópátka felől Tényő irányába 2023. január 11-én 19 óra 20 perc körül. Haladása során az út melletti bozótos területről egy őz futott az úttestre, amelyet a gépjárművel elütött. A vad a helyszínen elpusztult.
Az M86-os számú autóúton, Beled térségében 13 óra 30 perc körül történt közlekedési balesetben egy 42 éves cseh sofőr egy kóbor ebet gázolt el, amely hirtelen a járműve elé szaladt. A balesetet a kutya nem élte túl.
Kora hajnalban a 86-as számú főúton Jánossomorja felől Mosonmagyaróvár irányába közlekedett személygépkocsival egy 37 éves zalaegerszegi sofőr, amikor az út melletti füves területről autója elé egy szarvas ugrott ki, amelyet elütött.
A balesetek során személyi sérülés nem történt, azonban mindhárom esetben anyagi kár történt.
Kérjük a közlekedőket, hogy fogadják meg a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság tanácsait:
Lakott területen kívüli utakon vadon élő állatokkal bárhol és bármikor találkozhatunk. A „Vadállatok” veszélyt jelző táblával jelölt útszakaszokon különösen számolni kell vadállatok megjelenésére, ilyen helyeken a balesetek megelőzése érdekében legjobb módszer a fokozottabb figyelem, az óvatosságés a jármű sebességének csökkentése.
Amennyiben egy vadon élő állat ugrik autónk elé, a legjobb megoldás a vészfékezés! Emiatt ügyeljünk a követési távolságra is, mert az előttünk haladó autó elé is ugorhat az állat. Semmiképp se rántsuk félre a kormányt, ne próbáljuk kikerülni a vadat, mivel ez nagyobb kárt okozó balesethez is vezethet! A motorkerékpárosok védtelenebbek az autósokhoz képest, ezért a motorosoknak a vadveszélyes útszakaszokon még inkább indokolt az óvatosabb közlekedés.
Az őzelütések túlnyomó többségében az állat sérül meg, míg a gépkocsiban anyagi kár keletkezik. Időnként azonban olyan vadelütésekről is hallhatunk, melyek személyi sérüléssel, vagy éppen emberi tragédiával végződnek. Ennek oka egyrészt, hogy az elütött vad a szélvédőt áttörve a gépjármű utasterébe csapódik, míg más esetekben a balesetet elkerülni szándékozó autós félre rántja a kormányt, s lehalad az úttestről, vagy összeütközik a szemből érkezővel.
Időnként előfordulhat, hogy a vadvédő kerítés hiányosságai miatt az autópályákon, vagy közvetlenül azok mellett vadállatokat látunk. Ilyen esetben indokolt a lassítás még akkor is, ha közvetlen veszély nem tapasztalható. Az autópályára tévedt vadállatok a kerítéstől nem tudnak a veszélyes zónából kihaladni és így a gépjárművek közé rohanhatnak.
Tapasztalatok szerint, ha őzet látunk átszaladni az úton, számíthatunk rá, hogy másik is követi, így mindenképp lassítsunk, dudáljunk!
Amennyiben mégis megtörténik a vadelütés, akkor érdemes értesíteni a rendőrséget, mivel ez is közúti balesetnek minősül. A rendőrség értesíteni fogja a területileg illetékes vadászatra jogosult szervezetet (általában vadásztársaságot), amely alapja lehet a kártérítési igény érvényesítésének is.
…hogy mindenki hazaérjen!
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 23. 13:00, szombat | Helyi
Tűzoltóautót kapott a Páli Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Osztrák tűzoltók ajándéka.
2024. November 23. 09:00, szombat | Helyi
Január végén megszünteti a Telekom a műholdas televíziós szolgáltatást
Mit lehet tenni?