Hírek
2020. Június 03. 07:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A fővárosban csökkenhet leginkább a lakásvásárlások száma az idén

A fővárosban 20-25 százalékkal csökkenhet a lakásvásárlások száma az idén, az agglomerációban, a megyei jogú városokban és a Balaton-parton 15-20,
a többi térségben 10 százalék körüli visszaesés várható az adásvételek számában az előző évi adatokhoz képest - közölte előrejelzését az Otthon Centrum kedden.
Az ingatlanközvetítő hálózat szerint az éves tranzakciószám 115-120 ezerre tehető, a 2014. évi adásvételeket kicsivel meghaladó forgalom valószínűsíthető az idén.
A visszaesés a fővárost érinti majd legerősebben, ahol 2016 óta csökken az adásvételek száma. A közlemény szerint az idei forgalom az akkori 40 ezer tranzakció közel felét érheti el.
Soóki-Tóth Gábor, az Otthon Centrum elemzési vezetője a közleményben jelezte: a lakáspiac erősen követi a gazdasági ciklusokat, és a munkanélküliség növekedése, a háztartások jövedelmi helyzetének romlása negatív hatással van a lakásvásárlások számára.
Példaként említette, hogy Budapesten és a kiemelt üdülőterületeken, a Balatonnál vagy a Velencei tónál az országos átlagnál többen élnek idegenforgalomból, amely a koronavírus-járvány által az egyik leginkább érintett ágazat. Ezért várhatóan ezeken a területeken fog leginkább visszaesni az idei tranzakciószám, kismértékű árcsökkenés sem kizárt az Otthon Centrum szerint.
Az ingatlanközvetítő hálózat jelezte ugyanakkor azt is, hogy negyedik hete nő az Otthon Centrum aktivitást mérő mutatója, vidéken már majdnem utolérte az ingatlanpiac a vírus előtti időszakot, bár ez is messze van a korábbi évek szárnyalásától.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja