Hírek
2019. Május 26. 17:18, vasárnap |
PR
Forrás: Infogyőr
A csepegtető szalag egyszerű telepítése
Vannak olyan mezőgazdasági haszonnövények, melyek öntözéséhez a csepegtető öntözéses technológia a leghatékonyabb.
Egyrészt mert víztakarékos megoldást jelent, másrészt mert hatékonyan pótolja a növények vízigényét.
A csepegtető öntözéssel az öntözővizet, és az abban esetleg oldott állapotban lévő tápoldatot a berendezés közvetlenül a növény gyökeréhez juttatja el. Ezzel jelentős mennyiségű vizet spórolunk, hiszen a víz csaknem 100%-ban felszívódik, minimálisra csökkentve az elpárolgás veszélyét. Ezen módszer használatával energiát és így pénzt is megtakarítunk, mert nincs szükség arra, hogy a közüzemi számlát tovább növelve öntözzük meg a mezőgazdasági területünket.
Vannak olyan haszonnövények, mint például a paradicsom vagy a paprika, melyek nem kedvelik az esőztető öntözést. A paradicsom például foltosodásra hajlamos, ha nagyon meleg, tűző nyári nap után próbáljuk öntözni. A paradicsom kimondottan hálás, ha a tövéhez kapja az öntözővizet, mert amúgy kifejezetten vízigényes növénynek mondható.
A csepegtető szalag kiépítése az adott területre nem tartozik a bonyolult kertészeti feladatok közé, de igényel némi precizitást és odafigyelést. Előnye a csepegtető csővel szemben, hogy alacsonyabb nyomáson lehet üzemben tartani (maximum 0,8-1 bar).
A csepegtető szalag egy vékony falú cső, amelyben meghatározott távolságban találhatóak a csepegtető testek helyei - 10, 15, 20, 30 cm-es távolságokban. A vásárlás előtt gondoljuk végig, mely osztás lesz számunkra kellően hatékony, milyen távolságra ülnek a növények egymástól? Vagyis azt is fontos tisztázni már az idény előtt, hogy milyen növények termesztésével szeretnénk foglalkozni, amely igényli a csepegtető öntözést? A csepegtető szalagot érdemes konyhakertek öntözésére is használni, de leggyakoribb felhasználása mégis a nagyobb területeket magába foglaló mezőgazdasági ültetvények, ahol akár több kilométer hosszan is kirakhatják a csepegtető szalagokat.
Az esetek többségében a talaj felszíne alá telepítik, de felszínre is fektethető. Olcsó kivitelezés, könnyed karbantartás jellemzi a csepegtető szalagot. A telepítése sem egy túl bonyolult feladat, a lényeg az, hogy a szalag csavarodását a telepítés során kerüljük el. Ha jól fektettük le a csepegtető szalagot, abban az esetben 0,9- 1,2 liter vizet juttathatunk ki az adott növény gyökeréhez.
A csepegtető öntözés alkalmas lehet kisebb és nagyobb területek öntözésére attól függően, hogy milyen növény található rajta. A gyümölcsösökben is jó megoldásnak számít az ilyen fajta öntözéses módszer. Az újonnan kiépítésre váró mezőgazdasági területekre érdemes olyan megbízható webáruházból rendelni, mely már számtalan esetben bizonyította profizmusát és elkötelezettségét a minőségi öntözőberendezések terén.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 22. 09:59, péntek | PR
Többen látják az egyetlen járható útnak a lakásbérlést a fiatalok számára
még mindig sokan vannak azonban, akik szerint pénzkidobás ingatlant kivenni
2024. November 21. 10:04, csütörtök | PR
7 százalékos volt a gyerekinfláció
olcsóbb lett a gyümölcsjoghurt, de elszállt a narancslé ára
2024. November 14. 10:32, csütörtök | PR
K&H: félénkebbek a középkorú magyarok, hiába a nagyobb jövedelem
sokan borúsan látják a jövőt
2024. November 13. 09:17, szerda | PR
K&H: vajon a pénzüknél maradnak a fiatalok?
Saját fizetésük alakulását tekintve a dolgozó fiatalok többsége, 75 százaléka fizetésemelésre számít.