Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2017. December 31. 09:48, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

20 évre emelkedik a gyermekek sérelmére elkövetett szexuális cselekmények büntetése

20 évre emelkedik a gyermekek sérelmére elkövetett szexuális cselekmények büntetése

Január 1-jétől a 12 év alatti gyermekek sérelmére elkövetett szexuális bűncselekmények büntetési tétele 10-ről 20 évre emelkedik.

Selmeczi Gabriella, a Fidesz országgyűlési képviselője ezzel kapcsolatban korábban rámutatott: kiemelten fontos a büntető törvénykönyvön keresztül is fokozottabban védeni a gyermekeket.

Az ilyen esetekben nincs helye annak, hogy egy jó védőügyvéd arra hivatkozva kérjen enyhítést, hogy a gyermek beleegyezett, hiszen a gyermek sok esetben nem is képes felfogni, hogy bűncselekmény történt - magyarázta a kormánypárti politikus.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!